google-site-verification: googlea5cfabbdb7e0750a.html Domain Nedir?

Domain Nedir?


Günümüz teknoloji çağı olduğundan ve herşey internet üzerinden yapıldığı için bütün firmalar e satışa yönelmiş durumdadır. İnternette pazar arayışı yapmak için web sitenizin mutlaka bir adı olması gerekmektedir. Burada domainin önemi ortaya çıkmakta ve e satış yapmak için web sitenize domain almak zorundasınız.

Domain (Alan Adı) nedir?

Domain bir diğer adı ile alan adı da denilmekte olup internet üzerinde kelimelerin ya da rakamların kişi üzerine tescil edilmesine denilmektedir. Aldığınız domain bir başkası tarafından kesinlikle alınamayacağı gibi kesinlikle de kullanılamamaktadır. Tescil ettirdiğiniz domain süresiz kullanılmak üzere müracaat yapan kişi ya da işletmeye verilmektedir. Web sitelerinde domain olmak zorundadır yoksa sadece ıp adresleri üzerlerinden çalışma yapabilirler bu da çok aktif olmayan bir sistem olup çok az tercih edilmektedir.

Domainin özellikleri nelerdir?

Domain internet alışverişlerinde firmanın tanınması için ve firmaya ulaşım için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Domain sizin internette tanındığınız bir kimlik niteliğindedir. İnternette her ne olursa olsun yer almak ve satış yapmak istiyorsanız mutlaka domain satın almanız gerekmektedir. Aksi halde internette çok faal bir çalışma yapamazsınız. Domain adınızın kolay anımsanabilen karakterlerden oluşması sizin için avantaj sağlamaktadır. domainlerde zor karakterler insan hafızasında yer etmesi zor olduğu için dikkat çekici karakterde olması önemlidir. Domain yani alan adınız yoksa eğer bu sizin için büyük kayıptır. Çünkü zamanında alınmayan domainler işletmeler için ciddi kazanç kayıplarıdır.

0 görüntüleme

Amade Ajans Hakkında

Türkiye'nin reklam ve tasarım sektöründe Amade Reklam olarak 2006 yılından itibaren emin adımlarla ilerleyen firmamız, geniş ürün portföyü ve saygın referanslarıyla siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir . 

 

Kurumsal kimliğinizin korunması, uygun malzeme ve tasarımın seçimi, kaliteli ve garantili malzemelerden çağdaş üretim teknikleri ile ürünlerin hazırlanması ve uzman montaj ekibi sizlere ulaştırılması esas alınmıştır. Amade  Reklam genç ve uzman kadrosuyla toplam kalite olgusu çerçevesinde sizlere hizmet vermektedir.

 

Tasarım, imalat, montaj konusunda komple çözümler sunarak müşteri memnuniyet çıtasinda sürekli yükselen firmamız, reklamcılık alanında her konuda size çözüm sunmayı hedeflemiştir.

 

Amade Reklam müşterilerine verdiği hizmetleri referans kabul ederek ekonomik süratli kaliteli ve zamanından önce teslim ayrıcalığını sunmaktadır.

Çözüm Ortaklarımız

Amade Ajans 

Yenigün Mahallesi, 646. Sokak No3,Bağcılar-İSTANBUL/TÜRKİYE

0212 651 60 45